about:minutes:2010-06-01

Az ELTE BTK Angol-Amerikai Intézet Tanácsának jegyzőkönyve 2010. június 1.

Jelen volt:

1. Frank Tibor intézetigazgató egyetemi tanár
  2. Friedrich Judit tszv egyetemi docens
  3. Kontra Edit tszv egyetemi docens
  4. Uwe Pohl tszv egyetemi docens
  5. Törkenczy Miklós tszv egyetemi docens
  6. Deák Nóra könyvtárvezető

1. Hargitai Márta tanulmányi igazgatóhelyettes
  2. Komáromy Zsolt, a Kari Tanács választott tagja
  3. Starcevic Attila intézeti titkár

1. Az Intézeti Tanács megvitatja az Anglisztika Tanszék előterjesztését Remport Eglantina PhD egyetemi tanársegédi kinevezéséről, az illetékes tanszék előterjesztése alapján (a tanszéki értekezlet jegyzőkönyve és a tanszéki felterjesztés mellékelve). Az Intézeti Tanács egyhangú szavazással támogatja Remport Eglantina PhD kinevezését és továbbítja a javaslatot a Dékán Úrhoz.

2. Az Intézeti Tanács egyhangú szavazással támogatja (névsor szerint) Dr. Albert Ágnes, Dr. Brózik-Piniel Katalin, Dr. Starcevic Attila és Dr. Szécsényi Krisztina adjunktusi felterjesztését.

3. A Tanács megvitatja a BA szintű előadások kötelezővé tételének feltételeit.

4. A Tanács kitűzi az intézeti évzáró időpontját, 2010. június 29-re.

5. Ekkor kerül sor az Outstanding Thesis Award-ok átadására is, az intézetigazgató kéri ezek szokás szerinti előkészítését a tanszékektől.

6. Az Intézet által közel egy esztendeje várt dologi költségvetési keret (960.000 Ft) még mindig nem érkezett meg a Dékáni Hivatalból, ennek sürgetése az intézetigazgató folyamatos feladata.

7. Az intézetigazgató jelzi, hogy az Egyetem elnyerte a „kutatóegyetem” címet és ennek alapján pályázati úton a TÁMOP pályázaton a Kar mintegy 300 millió Ft-ot kapott. Ebből a doktori programok mentén lehet különféle célokra különféle összegeket megpályázni, a kijelölt honlapon szereplő feltételek szerint, az erre illetékes kuratórium elbírálása alapján.

8. Az Egyetem ingyenes hozzáférést biztosít a J-STOR adatbázishoz.

9. Az Anglisztika Tanszéken június folyamán sor kerül a 70 éves Sarbu Aladár egyetemi tanár köszöntésére és a neki ajánlott ünnepi kötet átadására.

Budapest, 2010. június 1.

A jegyzőkönyv hiteles:

Starcevic Attila Hargitai Márta

about/minutes/2010-06-01.txt · last touched 2019-04-07 01:06 by Péter Szigetvári