about:minutes:2017-01-31

Jegyzőkönyv az ELTE BTK Angol-Amerikai Intézete Tanácsának 2017. január 31-i üléséről

Jelenlévők:

1. Dr. Kenyeres János, intézetigazgató, habil. egyetemi docens, Anglisztika Tsz.

2. Dr. Benczik Vera, tanszékvezető-helyettes, egyetemi adjunktus, Amerikanisztika Tsz.

3. Dr. Farkas Ákos, tanszékvezető, habil. egyetemi docens, Anglisztika Tsz.

4. Dr. Wein Csizér Katalin, habil. egyetemi docens, Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tsz.

5. Dr. Szigetvári Péter, tanszékvezető, egyetemi docens, Angol Nyelvészeti Tsz.

6. Dr. Király Zsolt, habil. egyetemi docens, oktatói képviselő, Angol Nyelvpedagógia Tsz.

7. Deák Nóra, az Angol-Amerikai Könyvtár vezetője, nem oktatói képviselő

8. Horváth Mihály, a Hallgatói Érdekképviselet elnöke

9. Pongrácz Dorottya, a Hallgatói Érdekképviselet tagja

1. Dr. Kontra Edit, habil. egyetemi docens, Kari Tanács tag, Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tsz.

2. Dr. Németh Nóra adjunktus, Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tsz.

3. Lénárt Zoltán, intézeti műszaki vezető

4. Dr. Szalay Krisztina egyetemi docens, Tanulmányi igazgató-helyettes, Anglisztika Tsz.

Valamint a tanszékek tanegységlisták elkészítésével megbízott koordinátorai

A résztvevők aláírják a jelenléti ívet. Kenyeres János megnyitja az ülést. A jelenlévők elfogadják a napirendi pontokat.

1. Az intézetigazgató javasolja, hogy Veljanovszki Dávid lemondását követően az IT Tartsayné Németh Nórát bízza meg az intézeti titkári feladatok ellátásával.

Szigetvári Péter felhívja a figyelmet az elmaradt intézeti titkáti feladatokra:

- doktori hallgatók listáját be kell írni;

- szakdolgozatok felvitele, témavezetők, címek, bírálók, jegyek;

- programvezetőknek egy e-mail (Deák Nóra ismeri a kontaktokat);

- egyéb feladatok.

Tartsayné Németh Nóra a felkérést elfogadja. Kenyeres János a javaslatot szavazásra bocsájtja.

A számláló bizottság tagjai: Szalaly Krisztina és Lénárt Zoltán

Az IT titkos szavazásának eredménye: az IT 9 igen, 0 nem szavazattal megbízza Tartsayné Németh Nórát az intézeti titkári feladatok ellátásával.

2. Kenyeres János bejelenti, hogy Lakatos Dorottya távozik az intézetből. Helyére az Intézet 1 éves határozott időre tud felvenni egy új kollegát.

3. Tanegységlisták felülvizsgálata

3.1. Amerikanisztika

Benczik Vera ismerteti a BA amerikanisztika specializációt, valamint az Amerikanisztika mesterképzési szakot érintő módosításokat.

Az IT kézfenntartással szavaz. Az IT egyhangúlag elfogadja az Amerikanisztika Tanszék által javasolt és egyeztetett BA amerikanisztika specializációt, valamint Amerikanisztika mesterképzési (MA) szakot érintő tanegységlista módosításokat.

3.2. A nyelvi vizsga mint alapfeltétel

Szalay Krisztina javasolja, hogy a gyenge feltételeket mindenhol töröljük el. Kenyeres János javasolja, hogy ebben a kérdésben a tanszékek döntsenek. Kontra Edit emlékezteti az IT-t, hogy a két Proficiency Exam előfeltételeit nem lehet eltörölni.

Szalay Krisztina javasolja, hogy a specializácókra való belépés egységes legyen (kivéve a Pick-and-choose), ezek erős, nem gyengíthető előfeltétele legyen a nyelvi alapvizsga. Kenyeres János támogatja a javaslatot. Farkas Ákos kéri, hogy az előfeltétel kívánalmát hagyja az intézet a tanszékeknél, illetve minden specializációnál (ideértve a Pick-and-choose-t is) egységes legyen a nyelvtudás kívánalma.

Kenyeres János: Kállay Géza javaslatára a nyelvi vizsga megléte a specializációra való jelentkezésnek nem előfeltétele, de megkezdésének igen.

Az IT szavazásra bocsájtja Szalay Krisztina indítványát:

A: minden specializáció felvételének előfeltétele legyen a nyelvi alapvizsga, kivéve a Pick-and-choose esetében.

A szavazás eredménye: 8 igen, 1 nem, 0 tartózkodás

B: minden specializáció felvételének előfeltétele legyen a nyelvi alapvizsga, ideértve a Pick-and-choose-t is.

A szavazás eredménye: 1 igen, 8 nem, 0 tartózkodás

IT határozat: Minden specializáció felvételének előfeltétele legyen a nyelvi alapvizsga, kivéve a Pick-and-choose esetében.

3.3. Anglisztika BA

1. Média specializáció

2. Angol az EU-ban specializáció

A specializáció megszűnik.

3. Angol az üzleti világban specializáció

4. Angol fordítói készségek specializáció

5. Dráma színház specializáció

6. Film –és kultúra specializáció

3.4. Anglisztika MA

Az IT megvitatja, majd egyhangú szavazással elfogadja a tanszéki koordinátorok által javasolt és egyeztetett BA anglisztika specializációt és Anglisztika mesterképzési (MA) szakot érintő tanegységlista módosításokat.

A módosítások alapján véglegesíteni kell az Anglisztika diszciplináris minor és az Osztatlan tanárképzés tanegységlistáit. Ez utóbbi tekintetében Kontra Edit is elkészíti a módosításokat és elküldi Kenyeres Jánosnak, Szalay Krisztinának és Csizér Katának.

A tárgyért felelős kollegák nevét Neptun kóddal meg kell nevezni mindenhol.

Budapest, 2017. január 31.

A jegyzőkönyvet vezette: Németh Nóra

Kenyeres János