about:minutes:2017-05-09

Jegyzőkönyv az ELTE BTK Angol-Amerikai Intézete Tanácsának 2017. május 9-i üléséről

A résztvevők aláírják a jelenléti ívet. Kenyeres János megnyitja az ülést. Az IT határozatképes és a jelenlévők elfogadják a napirendi pontokat.

1. Az Angol-Amerikai Intézeti Képviselet új tagjainak bemutatása

1. Szabó Áron
  2. Petrovics Krisztina
  3. Schmidt Bertalan

2. Dávidházi Péter egyetemi tanár, akadémikus felterjesztése professor emeritus címre (Kenyeres János)

Az Anglisztika Tanszék felterjesztési javaslatát az IT írásban megkapta. Kenyeres János méltatja a jelölt érdemeit, a felterjesztés elfogadását javasolja az IT-nek.

Az IT megválasztja a számláló bizottság tagjait: Eitler Tamás és Szalay Krisztina.

Az Intézeti Tanács titkos szavazással szavaz.

A szavazás eredménye: Igen: 10 Nem: 0 Érvénytelen: 0

Határozat: Az IT Dr. Dávidházi Péter egyetemi tanár, akadémikus professor emeritus címre történő felterjesztését egyhangúlag támogatja.

3. Frank Tibor egyetemi tanár, akadémikus felterjesztése professor emeritus címre (Kenyeres János)

Az Amerikanisztika Tanszék felterjesztési javaslatát az IT írásban megkapta. Kenyeres János méltatja a jelölt érdemeit, a felterjesztés elfogadását javasolja az IT-nek.

Az Intézeti Tanács titkos szavazással szavaz.

A szavazás eredménye: Igen: 10 Nem: 0 Érvénytelen: 0

Határozat: Az IT Dr. Frank Tibor egyetemi tanár, akadémikus professor emeritus címre történő felterjesztését egyhangúlag támogatja.

4. A SEAS szereplése az OTDK-n (Eitler Tamás)

- Lajtai Ádám 1. helyezett, témavezetője: Dóczi Brigitta

- Vida Balázs 1. helyezett, témavezetője: Dóczi Brigitta

- Érsek Csenge 2. helyezett, témavezetője: Károly Krisztina

- Csorba Eszter 3. helyezett, témavezetője: Szabó Évas Eszter

- Jankó Katalin 3. helyezett, témavezetője: Szécsényi Krisztina

- Hutvágner Zsófia 5. helyezett, témavezetője: Szabó Évas Eszter

Eitler Tamás javasolja, hogy legyen egy kisebb fogadás a döntőbe került hallgatók és konzulenseik, illetve a tanszévezetőik számára. Tervezett időpontja: 2017. május 16. 11.00, de erről még egyzetetnek.

Az Outstanding Awards–ra felterjesztett szakdolgozatokat az Intézet megjelenteti elektronikus kiadványban.

5. Az ELF (English as a Lingua Franca) kutatóközpont alapításának terve a SEAS-on belül

Eitler Tamás egy önálló szervezeti egységként működő kutatóközpont létrehozását javasolja. A felépítése hasonló lenne a Posztkoloniális Központéhoz. Főként kutatással foglalkozna, pályázatokra fókuszálna.

Külön költségvetést a központ nem igényelne.

Kenyeres János kéri, hogy Eitler Tamás foglalja írásba a javaslatot, mert a megvalósításhoz módosítani kell az SzMSz-t, ami egyetemi döntést igényel.

6. Nemzetközileg is akkreditált‚ „double degree“ angol BA/MA képzés terve

Eitler Tamás javasolja, hogy az Intézet indítson költségtérítéses képzéseket. Előreláthatólag a megvalósítás 2-3 éves folyamat lenne. A tanszékvezetőkkel konzultált Eitler Tamás, a jövőben keresne ehhez kollegákat a tanszékeken. A Tanács tagjai megvitatják a felvetést.

7. 5/2017. (V. 2.) számú rektori utasítás az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végzett kutatási tevékenységgel kapcsolatos publikációk közzétételének rendjére vonatkozó alapelvekről (Deák Nóra)

Deák Nóra ismerteti az új adatbázisokra vonatkozó információkat és elmondja, hogy fogunk kapni hozzá útmutatót. Május végéig ORCID azonosítót kell mindenkinek létrehozni. Kenyeres János felkéri Deák Nórát, hogy erről írjon egy levelet az Intézeti oktatóknak, valamint segítse majd a kollegákat. A Stratégiai Adatbázist is validálni kell május 15-ig, erről majd emlékeztetőt küld Kenyeres János.

8. Az irodaszer-rendelések helyzete

Lénárt Zoltán beszámol az irodaszerek rendeléséről. Bukta Krisztián jelezte, hogy van egy lista, amely alapján el lehet kezdeni a beszerzéseket és a javításokat. A Tanszékeken elegendő papír és toner áll rendelkezésre, a további megrendelések meg fognak érkezni.

9. Órakedvezmény igénylése

Az intézetigazgató tájékoztatja az IT-t, hogy egyik kollégánk 25%-os órakedvezményt kért, melyet a dékán azzal a feltétellel támogatott, hogy az érintett kolléga habilitációs dolgozatának leadásáig az intézetben hasonló kérést nincs módjában támogatni.

10. OTAK alkalmassági vizsgálat

Károly Krisztina ismerteti az alkalmassági vizsgával kapcsolatos eseményeket. Az Oktatási Hivatal adatai alapján megszervezett vizsgákon változtatni kellett, ezért újra kellett szervezni a vizsgákat. A számok alapján jelenleg nem lehet pontosan megállapítani az angolos jelentkezők számát.

11. Egyebek

Évzáró időpontja: 2017. június 21. 16.00

Eitler Tamás leköszön az tudományos intézetigazgató-helyettesként, várhatan Illés Éva veszi át a feladatait.

A Szenczi Miklós Alapítvány működik, lehet pályázni. Kenyeres János a tanszékvezetők segítségét kéri.

12. A következő Intézeti Tanács időpontja: 2017. szeptemberében lesz.

Budapest, 2017. május 9.

A jegyzőkönyvet vezette: Németh Nóra